Salon fryzjerski we Wrocławiu

W naszym salonie fryzjerskim we Wrocławiu klienci mogą spodziewać się nie tylko profesjonalnej obsługi, ale też przyjemnej i miłej atmosfery. Nasza oferta jest dostosowana do indywidualnych potrzeb i możliwości klientów, a naszym celem jest to, aby salon fryzjerski stał się miejscem pierwszego wyboru, gdzie klient czuję się komfortowo i otrzyma kompleksową usługę.

Dobry fryzjer

Uważamy, że dobry fryzjer we Wrocławiu powinien łączyć w sobie jednakowo elementy rzemiosła, sztuki jak też umiejętności komunikacji interpersonalnej. Oznacza to, że fryzjer damski musi być jednocześnie profesjonalistą jak też partnerem dla klienta. Tylko wtedy może całkowicie zrozumieć oczekiwania i potrzeby danej osoby.

Stylizacja fryzur

Drugim warunkiem koniecznym jest zapewnienie kompleksowej oferty. Dlatego właśnie naszym klientkom oferujemy nie tylko tradycyjne strzyżenie włosów, ale też układanie fryzur na zamówienie, także ślubnych, czy koloryzacje włosów. Nasi specjaliści dopasują fryzurę do twarzy i podpowiedzą, w jaki sposób właściwe dbać jednakowo o fryzurę jak też same włosy. Jesteśmy specjalistami od układania i cięcia włosów, a także ich leczenia i odżywania. Do dyspozycji naszych specjalistów są najnowocześniejsze urządzenia, które pozwalają lepiej, szybciej i skutecznej modelować włosy.

Nieustannie się kształcimy i podążamy za najnowszymi trendami, chcąc zapewnić naszym klientkom usługę na najwyższym możliwym poziomie. Doskonale wiemy, że współczesne fryzjerstwo wymaga całościowego podejścia i specjalizowania się w szeregu dziedzin związanych z modelowaniem i renowacją włosów.

Fryzury na każdą okazję - Krzyki Wrocław

Fryzjerstwo to dziedzina, która łączy w sobie elementy rzemiosła i sztuki. Zarówno tradycyjne strzyżenie, jak i koloryzacja czy układanie fryzur ślubnych wymagają doskonale opanowanego warsztatu oraz wyobraźni i kreatywności. Sztuką jest nie tylko właściwe ostrzyżenie, ale też dopasowanie fryzury do profilu twarzy czy jej karnacji. Fryzjer we Wrocławiu w dzielnicy Krzyki, w naszym studio Essenza to również specjalista od leczenia i odżywiania włosów, które straciły swój pierwotny blask.

Współczesne fryzjerstwo jest szeroka dziedzina, która obejmuje wiele aspektów pielęgnacji i stylizowania włosów. Specjaliści zajmują się zarówno ich obcinaniem, jak i koloryzacją, modelowaniem, czesaniem czy odbudową. Dostępne są też nowoczesne urządzenia, narzędzia i preparaty, dzięki którym można osiągać wyjątkowe efekty.

Strzyżenie włosów

Podstawową czynnością, w jakiej powinien się wyspecjalizować każdy dobry fryzjer jest strzyżenie. Od niego zależy bowiem zarówno możliwość ułożenia fryzury, jak i kondycja włosów. Systematycznie podcinane nie ulegają rozdwajaniu, ich wzrost jest szybszy, a struktura silniejsza. Strzyżenie wymaga umiejętności oceny efektów, bowiem po wysuszeniu włosy układają się inaczej i są krótsze. Dlatego tak ważny jest warsztat fryzjera, który sprawia, że poszczególne cięcia wykonywane są niemal automatyczne. Techniki strzyżenia są dopasowane do długości włosów i tworzonych fryzur. Stąd konieczność znajomości wielu z nich, a także potrzeba stałego śledzenia nowości, jakie pojawiają się w tym zawodzie. Fryzjer musi podążać za modą i systematycznie udoskonalać swoje umiejętności. Pomocą w cieniowaniu, wycinaniu końcówek czy włosów przy skórze służą mu też profesjonalne narzędzia – maszynki do strzyżenia czy nożyczki z karbowanym ostrzem. Podstawowe formy strzyżenia, to:

 • strzyżenie krótkie, po którym kark i uszy są odkryte,
 • strzyżenie typy bob, o długości włosów do wysokości brody, ale powyżej ramion,
 • strzyżenie półdługie, w którym włosy opierają się na ramionach,
 • strzyżenie pełne, pozbawione cieniowania, ze wszystkimi włosami jednej długości,
 • cieniowanie, w którym włosy mają różną długość i tworzą wyokrąglona formę fryzury,
 • effilage, czyli usuwanie części włosów w celu zmniejszenia objętości fryzury.

Koloryzacja włosów

Koloryzacja, to druga po strzyżeniu czynność, z którą spotyka się dobry fryzjer w swojej codziennej pracy. Moda na ukrywanie widocznych efektów starzenia sprawia, że osoby dojrzałe systematycznie farbują włosy. Im więcej jest siwych włosów na głowie tym bardziej uwidaczniają się odrosty, które wymagają kolejnych wizyt w salonie. Względy estetycznie nie są jedynym powodem zmiany koloru fryzury. Panie barwią też włosy, aby spełnić swoje fantazje, zmienić wizerunek, podkreślić wejście w nowy etap życia czy też po prostu dopasować je do nowego stroju. Koloryzacja może przyjmować różne formy:

 • farbowanie wszystkich włosów na jeden kolor,
 • farbowanie odrostów,
 • rozjaśnianie włosów,
 • farbowanie pojedynczych pasemek,
 • baleayage.

Ostatnia z wymienionych technik jest obecnie bardzo popularna, ponieważ stwarza ogromne możliwości kolorystycznej stylizacji fryzur. Tworzone pasemka mogą być kontrastowe, dzięki czemu uzyskuje się efekt kalejdoskopu. Mogą też różnić się o jeden czy dwa tony barwne, w efekcie czego uzyskuje się efekt refleksów słonecznych. Ta druga forma jest wyjątkowo skuteczna przy maskowaniu pojedynczych siwych włosów.

Modelowanie i czesanie

Modelowanie i czesanie to zabiegi, które mają na celu ukształtowanie ostatecznej fryzury. Zazwyczaj do tego celu nasz dobry fryzjer we Wrocławiu w dzielnicy Krzyki wykorzystuje szczotki i grzebienie, ręczną suszarkę oraz odpowiednie kosmetyki. Dzięki możliwościom współczesnej kosmetologii możliwe jest zarówno powiększanie objętości fryzury, jak i jej układanie w fantazyjne fale, loki, czuby i koki. Są one szczególnie przydatne przy upinaniu skomplikowanych kompozycji ślubnych na długich włosach. Jedną z metod jest również trwała ondulacja oraz jej przeciwieństwo – prostowanie włosów.

Odżywianie i leczenie włosów

Współczesny fryzjer powinien mieć nie tylko dobrze opanowany warsztat, ale również dysponować wiedzą z dziedziny dermatologii. Ułożenie wspaniałej fryzury, która będzie atutem kobiety lub mężczyzny wymaga nie tylko umiejętności strzyżenia, ale tez znajomości metod, dzięki którym możliwe jest przywracanie zdrowej, silnej struktury włosów. Preparaty z keratyną, olejki odżywcze i pielęgnacyjne, szampony i odżywki, a także maseczki na włosy pozwalają zmienić słabe, zniszczone pukle w prawdziwy gąszcz o wyjątkowej urodzie. Nasz fryzjer z Wrocławia (Krzyki), z salonu Essenza zaproponuje również japoński rytuał lub regenerację z produktami Moroccanoil, dzięki którym włosy odzyskają swój blask.

Zarezerwuj termin

Napisz lub zadzwoń do nas i wybierz dogodny termin