Manicure Wrocław

Manicure Wrocław

 Essenza we Wrocławiu oferuje kilka rodzajów manicure. Poszczególne propozycje łączą w sobie tradycyjne techniki z dodatkowymi elementami. Dzięki nim zabiegi są przyjemniejsze i zapewniają wiele dodatkowych korzyści. Jedną z naszych propozycji jest manicure SPA, który poza tradycyjną pielęgnacją i zdobieniem paznokci obejmuje również aromatyczny peeling i masaż dłoni oraz maseczkę odżywczą. Na manicure we Wrocławiu w dzielnicy Krzyki zapraszamy również panów. Zadbane dłonie i paznokcie z pewnością pomogą im w kontaktach z klientami oraz bliskimi. Szczegółową ofertę oraz cennik zabiegów prezentujemy na naszej stronie.

Zapraszamy do skorzystania z profesjonalnych zabiegów pielęgnujących dłonie, takich jak manicure czy kąpiel parafinowa. Piękne, zadbane dłonie i paznokcie nie tylko podkreślą kompletne piękno lecz dodadzą również dużo pewności siebie.

Manicure winylowy - Nowość

Manicure japoński P.Shine

Kąpiel parafinowa

Manicure bez malowania

Dłonie na szóstkę - Manicure Krzyki

Zadbane dłonie z pewnością są wizytówką każdego człowieka. Pozwalają innym osobom ukształtować pierwsze wrażenie, dzięki któremu jest on akceptowany lub nie. Dłonie mają bardzo duże znaczenie zarówno dla wizerunku kobiety jak i mężczyzny. Każdego dnia bowiem posługują się nimi w kontaktach z klientami, pacjentami, petentami czy przyjaciółmi i znajomymi. Poza codzienną pielęgnacją o wizerunku dłoni decyduje też profesjonalnie wykonany manicure. Pozwala on nie tylko nadać piękny kształt paznokciom i ich otoczeniu, ale też umożliwiają zdobienie – zarówno to codzienne, jak i na specjalne okazje.

Manicure to nie tylko malowanie

W potocznym rozumieniu zwrot: „zrobić manicure” większości osób kojarzy się z pomalowaniem płytek paznokci wybranym lakierem. Niekiedy też przed nałożeniem preparatu panie kształtują paznokcie pilniczkiem, nadając im pożądany kształt. W rzeczywistości jednak ten zabieg ma znacznie szersze znaczenie i odnosi się do kompleksowej pielęgnacji paznokci oraz ich okolic. W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym klasyczny manicure obejmuje następujące czynności:

  • usuwanie pozostałości starego lakieru lub tipsów,
  • moczenie paznokci w specjalnej kąpieli mydlanej w celu zmiękczenia skórek lub zastosowanie preparatu zmiękczającego,
  • odsunięcie lub wycięcie skórek,
  • usuwanie zgrubień skóry za pomocą pilnika piaskowego lub szafirowego,
  • opracowanie płytki paznokcia – nadanie kształtu pilnikiem,
  • nałożenie na płytkę odzywki lub bazy pod lakier,
  • nałożenie lakieru kolorowego i nabłyszczającego.

O ostatecznym wyglądzie paznokci oraz całych dłoni decyduje to, jak starannie zostaną przygotowane płytki. Nieestetyczne skórki czy niestarannie opiłowane krawędzie zniszczą nawet najstaranniej wykonane lakierowanie i dekoracje. Można więc powiedzieć, że przygotowanie jest równie ważne, jak ostateczne nałożenie lakieru.

Rodzaje manicure

Kilkadziesiąt lat temu gabinety kosmetyczne oferowały jedynie klasyczny manicure, który miał na celu opracowanie paznokci oraz ich polakierowanie na wybrany kolor. Obecnie możliwości wykonania takich ozdób są znacznie większe. Wpłynęły na to zarówno nowe technologie utrwalania lakierów, jak i dostępne na rynku materiały. To one oraz techniki wykonywania manicure wpłynęły na rozróżnienie jego odmian.

Manicure klasyczny

Ten rodzaj manicure obejmuje pielęgnację i odżywienie paznokci, ich ogólne opracowanie i nadanie kształtu oraz lakierowanie jednokolorowym preparatem.

Manicure hybrydowy

Ta odmiana manicure jest jedeną z najmodniejszych, ale tez kontrowersyjnych odmian. Zaletą jest bardzo wysoka trwałość lakieru, który nie łuszczy się i nie wykrusza podczas zajęć domowych. Efekt trwałości uzyskuje się dzięki zastosowaniu specjalnych, żelowych lakierów utrwalanych lampą UV.

Manicure japoński

Japoński manicure nie kończy się nakładaniem lakieru, a jego głównym celem jest odżywienie i nabłyszczenie płytki paznokcia. Podczas zabiegu jest ona poddawana nacieraniu olejkami i pastami, a następnie polerowana, aż do uzyskania pięknego, zdrowego wyglądu. W skład zabiegu wchodzi również opracowanie płytki i skórek.

Manicure winylowy

Ten manicure stanowi połączenie klasycznego manicure z zastosowaniem specjalnych lakierów Vinylux, utrwalanych lampami UV. Zaletą tego zabiegu jest uzyskanie wysokiej trwałości powłoki oraz jej intensywne kolory.

Manicure żelowy

Żelowy manicure to rodzaj zabiegu, który stwarza bardzo wiele możliwości dekorowania i kształtowania płytki. Dostępne na rynku żele mają różne właściwości i konsystencję, dlatego z ich pomocą można na przykład odbudowywać zniszczony paznokieć i kształtować jego formę. Preparaty umożliwiają również bardzo zaawansowane zdobienie paznokci, a wykonane dekoracje są wyjątkowo trwałe.

Zarezerwuj termin

Napisz lub zadzwoń do nas i wybierz dogodny termin