Pedicure Wrocław

Pedicure Wrocław

W salonie kosmetycznym Essenza wykonujemy profesjonalny pedicure oraz szereg innych zabiegów pielęgnujących stopy. W gabinecie mają Państwo także możliwość zakupu specjalistycznych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji domowej.

Pedicure kwasami - Nowość

Malowanie paznokci u stóp (pół-pedicure)

Pedicure winylowy - Nowość

Kąpiel parafinowa

Pedicure bez malowania

Zadbane stopy i paznokcie

Stopy są tą częścią ciała, którą większość osób skrupulatnie ukrywa w obuwiu, skarpetach lub rajstopach. Niewidoczne przez większość miesięcy w roku często są zaniedbywane, a czas poświęca się im głównie na higienę i skracanie zbyt długich paznokci. Te ostatnie – chociaż w przypadku dłoni mogą być atutem – u stóp grożą wrastaniem, a w efekcie dyskomfortem lub bólem.

Brak dbałości o stopy sprawia też, że są one podatne na infekcje grzybicze, które dodatkowo je szpecą i są zagrożeniem dla ogólnego zdrowia organizmu. Wszystkie te powody sprawiają, że warto poświęcić stopom i paznokciom u nóg nieco więcej czasu, a raz na kilka tygodni wybrać się do salonu na profesjonalny pedicure. Dzięki temu, kiedy nadejdzie lato, bez problemu będzie można założyć sandały lub pójść boso na plażę czy basen. Piękne stopy z pewnością doceni też partner w zaciszu sypialni.

Pedicure – zabieg znany od czasów starożytnych

Tradycyjny pedicure to zabieg, który wykonywano jeszcze w czasach prehistorycznych. 3000 lat p.n.e. egipski faraon Narmer barwił henną paznokcie oraz podeszwy stóp. Królowa Nefretete malowała je na czerwono, w kolorze zarezerwowanym dla królów. Obmywanie stóp i ciała w mleku było przywilejem Kleopatry. Od 1800-go roku kształtowała się też moda na paznokcie, także te u nóg. Obecnie pedicure oferuje większość salonów piękności i gabinetów kosmetycznych.

Pojawiają się też nowe formy zabiegów, które skutecznie odżywiają skórę, zmiękczają ją i przywracają piękny kształt paznokciom. Warto pamiętać, że stopy są wyjątkowo narażone na różne szkodliwe czynniki zewnętrzne. Wykonują też ciężką pracę, często przez wiele godzin w ciasnych i niewygodnych butach, narażone na intensywne pocenie się i brak dostępu powietrza. Odpowiednia pielęgnacja skóry i zadbanie o paznokcie to nie tylko gwarancja ich pięknego wyglądu, ale również zdrowia i dobrego samopoczucia.

Co obejmuje klasyczny pedicure?

Klasyczny pedicure jest podstawowym zabiegiem, jaki oferują salony piękności i który poleca swoim klientom również Studio Urody Essenza we Wrocławiu w dzielnicy Krzyki. Obejmuje on zarówno czynności pielęgnacyjne, jak i opracowanie oraz zdobienie paznokci u nóg. To ostatnie może być elementem zabiegu, ale nie jest obowiązkowe. Z usługi można skorzystać jedynie w zakresie pielęgnacji i kształtowania paznokci uzupełnionych np. kąpielą parafinową. Elementy pedicure to:

  • usuwanie ewentualnych pozostałości starego lakieru do paznokci,
  • obcinanie i piłowanie paznokci w celu nadania im pożądanego kształtu,
  • zmywanie płytki w celu usunięcia pyłu,
  • zmiękczenie pięt stóp specjalnym preparatem lub podczas kąpieli z mydłem czy solą,
  • usuwanie zrogowaciałego naskórka frezarką, tarką lub peelingiem do stóp,
  • pielęgnacja skóry stóp preparatami kosmetycznymi,
  • wycinanie skórek wokół paznokci,
  • odtłuszczanie i malowanie lakierem.

W przeciwieństwie do pielęgnacji wykonywanej w domu profesjonalny pedicure w salonie wykonywany jest z użyciem profesjonalnych narzędzi i preparatów. Jedną ze stosowanych obecnie metod jest usuwanie zrogowaciałego naskórka za pomocą zaawansowanych technologicznie kwasów kosmetycznych. Zabieg gwarantuje doskonałe efekty estetyczne, ale ponieważ istnieje kilka przeciwwskazań do jego stosowania, nie można go wykonać w domu.

Nasza propozycja zabiegów pedicure we Wrocławiu - Krzyki

Profesjonalne zabiegi pedicure, jakie proponuje Studio Urody Essenza we Wrocławiu w dzielnicy Krzyki przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Panie z pewnością doceniają wypielęgnowane stopy i paznokcie zwłaszcza, jeśli ich praca zawodowa lub styl życia wymagają elegancji. Lato w klapkach czy sandałach również jest pretekstem do odwiedzenia naszego salonu i skorzystania z oferty pedicure. Proponujemy zarówno zabiegi klasyczne z malowaniem paznokci lub bez, jak i ich odmiany, wzbogacone o dodatkowe elementy. W ofercie jest również pedicure hybrydowy, winylowy oraz SPA z dodatkowymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Osoby, które wyjątkowo lubią dbać o stopy mogą skorzystać z oferty pedicure De Luxe. Profesjonalistki zajmują się również problemem wrastających paznokci.

Zarezerwuj termin

Napisz lub zadzwoń do nas i wybierz dogodny termin