Zabiegi trychologiczne we Wrocławiu

Trycholog we Wrocławiu

Masz problemy z Włosami? Trychologia to metoda diagnozowania i leczenia chorób włosów i skóry głowy. W naszym gabinecie trychologicznym we Wrocławiu specjalista trycholog przeprowadza badania obejmujące:

 • Ocenę cebulek i mieszków włosowych,
 • Badanie włosów i skóry głowy,
 • Analizę stanu włosów.

Trycholog:

 • Zdiagnozuje przyczynę problemów z włosami,
 • Zaleci i wykona odpowiednie specjalistyczne zabiegi przeciwdziałające wypadaniu włosów,jednocześnie mocno stymulujące cebulki i mieszki włosowe do odrostu nowych włosów,
 • Zaproponuje  rozwiązania dla innych chorób skóry głowy i włosów,

Leczymy:

 • Wypadanie włosów,
 • Łysienie plackowate oraz androgenne,
 • Łojotok,zapalenia skóry głowy,
 • Łupież,
 • Łuszczyce.

 Stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania w leczeniu włosów. Skuteczną terapię przeprowadzamy za pomocą zabiegów której cena zależna jest od rodzaju użytego preparatu oraz zdiagnozowanego przez Trychologa schorzenia.

 • Infuzja tlenowa

        Zabieg polega na wtłoczeniu silnie skoncentrowanych aktywnych składników za pomocą czystego hiberbarycznego tlenu do głębokich warstw skóry.

        cena: 180 zł pojedyńczy zabieg

         Promocja: 150 zł przy serii zabiegów

 • Mezoterapia igłowa skóry głowy

  cała głowa jeden zabieg: 320 zł lub 390 zł, Promocja: 290 zł lub 370 zł przy serii zabiegów

        korona głowy jeden zabieg: 220 zł lub 370 zł. Promocja:  190 zł lub 270 zł przy serii zabiegów

 • Mezoterapia igłowa punktowo oraz zakola

  cena zabiegu zabiegu zależna jest od wielkości powierzchni oraz od rodzaju zastosowanego preparatu.

Warunkiem skorzystania z PROMOCJI jest wykupienie karnetu (min.5 zabiegów) podczas pierwszej wizyty.

W celu uzyskania oczekiwanego efektu zaleca się wykonanie 7-10 zabiegów w odstępstwie 7-10 dni.

Celem podtrzymania efektów kuracji zaleca się wykonanie jednego zabiegu przypominającego co 2-3 miesiące.

Pracujemy na kosmetykach leczniczych włoskiej marki Rebitalia™ oraz Esstem™, lidera w produktach przeznaczonych do leczenia skóry głowy oraz stymulowania wzrostu włosów.  Produkty te oparte są na składnikach, których skuteczność i bezpieczeństwo jest potwierdzona klinicznie i jest oparta na badaniach naukowych. 

Więcej informacji na temat tych ekskluzywnych produktów uzyskacie Państwo u naszego specjalisty trychologa.

Masz problemy z włosami?
Dowiedz się więcej o zabiegach trygologicznych we Wrocławiu

Kliknij i dowiedz się więcej

Trycholog w dzielnicy Krzyki

Trychologia to jedna z mniej znanych dziedzin nauki z pogranicza dermatologii i kosmetologii. Jej charakter jest często definiowany nieprecyzyjnie, bowiem wiele osób utożsamia ją z medycyną. W rzeczywistości, chociaż trycholog zajmuje się chorobami skóry, nie jest on lekarzem. Od dermatologa odróżnia go ograniczenie czynności diagnostycznych i leczniczych jedynie do skóry głowy. Trychologia nie lec zajmuje się innymi partiami skóry, a jej metody są ukierunkowane wyłącznie na stan, kondycję i dysfunkcje komórek skórnych i jej wytworów w obszarze wzrostu włosów.

Problemy z włosami

Problemy z włosami często są wywoływane nieprawidłowym funkcjonowanie cebulek oraz zła kondycja skóry, która je utrzymuje. Z takimi objawami większość osób kieruje się do fryzjera, u którego poszukują metod na poprawę struktury włosów i ograniczenie ich wypadania. W rzeczywistości w takich sytuacjach lepszym rozwiązaniem jest wizyta u trychologa, który profesjonalnie zdiagnozuje przyczynę oraz zaleci odpowiednią kurację.

Najczęstsze problemy skóry głowy

Choroby skóry głowy są często podobne do tych, jakie atakują również inne strefy ciała. Do takich zalicza się na przykład atopowe zapalenie skóry. Ma ono podłoże alergiczne, a jako typowe objawy wymienia się katar sienny, astmę czy alergie pokarmowe. Ogólne ujęcie tego schorzenia i kompleksowe leczenie to zadanie alergologa lub dermatologa. Trychologia jednak opierając się na własnych metodach diagnostycznych i terapeutycznych zajmuje się leczeniem objawów tej choroby na głowie. Wśród schorzeń trychologicznych można wymienić:

 • atopowe zapalenie skóry,
 • łojotokowe zapalenie skóry,
 • łuszczycę,
 • łupież,
 • łysienie.

W przypadku tego ostatniego warto pamiętać, że wypadanie włosów nie musi być objawem choroby skóry. Na taki stan wpływa wiele czynników, w tym zmiany i zaburzenia hormonalne, menopauza, zaburzenia wchłaniania czy intensywne odchudzanie. W takich sytuacjach konieczna jest konsultacja endokrynologiczna.

Jakie badania wykonuje trycholog?

Ponieważ trychologia zajmuje się wyłącznie diagnozowaniem i leczeniem skóry głowy wykonywane badania są skoncentrowane na tym obszarze ciała. Badanie stanu zdrowia włosa jest bezbolesne i odbywa się pod mikroskopem. Obraz do niego przekazuje kamera. Dzięki 200-400-krotnemu powiększeniu możliwe jest dokładne przeanalizowanie struktury włosa, cebulki oraz komórek skóry głowy.

Badanie oglądowe poprzedzone jest szczegółowym wywiadem na temat stanu zdrowia, stosowanych diet, leków, kosmetyków czy środowiska, w którym żyje lub pracuje pacjent. Wsparciem dla trychologa są dodatkowe badania krwi, badania na obecność bakterii i grzybów, a także analiza stanu naczyń krwionośnych głowy. Jednym z wykonywanych testów jest tzw. trichodiagram analityczny, który umożliwia określenie procentowego stosunku włosów w różnych fazach rozwoju.

Zabiegi trychologiczne

Wszędzie tam, gdzie występuje schodzenie i stosowana jest diagnostyka naturalne następstwo stanowi proces leczenia. W trychologii do tego celu wykorzystywane są różne kuracje, których celem jest eliminowanie przyczyn powstałego problemu. Zaliczają się do nich:

 • darsonwalizacja skóry głowy, której celem jest rozluźnianie struktury skóry, a jednocześnie stymulacja wzrostu włosów i działanie bakteriobójcze,
 • galwanizacja skóry głowy, która polega na przyspieszeniu metabolizmu tkanek oraz ich odżywieniu w drodze elektrolizy,
 • peeling ultradźwiękowy, który oczyszcza skórę miedzy innymi z martwych komórek,
 • mezoterapia wieloigłowa,
 • karboksyterapia podgrzewanym dwutlenkiem węgla,
 • terapia światłem LED.

Problemy skóry głowy oraz łysieniem

Studio Urody Essenza oferuje pomoc klientom z problemami skóry głowy oraz łysieniem. Na klientów oczekuje wykwalifikowany trycholog, który przeprowadza wywiad i badanie oraz zaleca odpowiednią kurację. Dzięki doskonałemu, nowoczesnemu wyposażeniu, jakim dysponuje nasz salon możemy przeprowadzać takie zabiegi, jak infuzja tlenowa, mezoterapia igłowa skóry głowy oraz mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Zabiegi skutecznie ograniczają wypadanie włosów i zatrzymują proces łysienia. Sprzyjają też leczeniu innych chorób skóry głowy.

Kosmetyki Rebitalia

Zarezerwuj termin

Napisz lub zadzwoń do nas i wybierz dogodny termin